Володимир Омелян. Як покращити стан українських доріг?

В.О. Я б хотів закцентувати увагу, що Дорожній фонд – один з елементів тієї реформи в дорожній галузі, яку ми зараз робимо. В нас так само вже готовий для голосування в кінцевому варіанті закон про децентралізацію Укравтодору, коли ми його зі всеїдного монстра, який готовий поглинати мільярди без жодного ефекту, перетворимо просто в державний сервіс по замовленню послуг.
В.П. А что вы будете с ним делать, реструктуризировать?
В.О. Він буде значно скорочений. Він буде мати право займатися виключно тендерними процедурами і замовленням ремонту доріг державного значення. Всі інші функції будуть спущені вниз.
В.П. У них не будет техники, парка?
В.О. Ні, цього ми не передбачаємо, можлива опція, але це буде залежати він нового керівника, що вони залишать за собою функцію утримання доріг державного значення, бо ми маємо наразі серйозні проблеми в час зими. Коли приватні компанії теоретично кажуть: «Так, ми готові прибрати, але ви нам спочатку оплатіть, а потім, коли ми отримаємо гроші, ми приберемо від снігу за тиждень».
В.П. Разумно.
В.О. В цьому плані державні служби набагато ефективніші, тому що є команда, і люди виконують свою роботу. По децентралізації Укравтодору – ми вводимо низку новацій і на автомобільному транспорті, і в сфері автобусних перевезень. Ми хочемо суттєво лібералізувати цей ринок, спростити дозвільну систему отримання маршрутів, яка завжди була дуже корумпована і була місцем для зловживань. Сподіваємося, що наступного року це відійде в минуле. Стиль нашої роботи, що от ми бачимо проблематику, де найбільше скарг громадян, відчуваємо самі дискомфорт від контакту бізнесу чи платників податків з державою, ми просто створюємо робочу групу, відпрацьовуємо спершу всі пропозиції, які поступають і ті, які раціонально несуть краще життя, ми наполегливо впроваджуємо в реальність.