14 листопада — Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, хворобою, яка виникає внаслідок дефіціту гормону інсуліну. Рівень захворюваності на діабет в світі з кожним роком зростає. Звісно, IDEALIST.media не міг лишитись байдужим до цієї вкрай важливої теми. І ми запросили до нашої студії доктора медичних наук, професора Віктора Досенко для того, щоб дізнатися, як виникає ця небезпечна хвороба, які ризики несе і як вберегти від неї себе і своїх близьких.

“Лев Толстой казав, що хворіють лише дурні та розпусники, – розповідає вчений. – Дурень – це той, хто не може знайти правильну інформацію, не може прочитати, не може дізнатися, як правильно харчуватися. Таку людину, яка просто цим не цікавиться можна вважати дурнем. Ну а розпусники ми всі, нас саме робить тими розпусниками наше соціальне оточення, наше харчування, наш бізнес, харчова промисловість, яка пропонує нам дуже смачненьке і ми цієї спокуси не можемо уникнути. І в результаті отримуємо цукровий діабет другого типу, який і становить найбільшу медико-соціальну проблему. Більше ніж 90 відсотків хворих на діабет – це хворі на діабет другого типу, тобто це – «розпусники»”

Як пояснив Віктор Досенко, перший тип діабету характеризується абсолютним дефіцитом інсуліну в організмі людини, як правило, захворювання дебетується в дитячому віці, при ньому цей гормон просто не виробляється. Все в організмі ламається, і без медичної допомоги дуже швидко призводить до летального кінця.

“До початку XX століття це було однозначно смертельне захворювання, без жодних шансів, – розповідає вчений, – протягом двох-трьох місяців після дебюту захворювання дитинка гинула без жодних шансів на одужання. А у 1921 було знайдено гормон, який треба просто вводити в організм, винахід відзначено Нобелівською премією”

Цукровий діабет першого типу – це інфекційно-алергічне захворювання

А інший вид діабету – діабет другого типу – характеризується відносним дефіцитом інсуліну. Дефіциту може навіть і не бути, організм може виробляти гормону навіть більше норми, або у нормальній кількості, але ефекту, дії – немає. У результаті, маємо порушення обміну речовин. Загалом, це два різних захворювання (діабети першого і другого типів), які об’єднує тільки ця ознака – дефіцит інсуліну. І виникають ці патології внаслідок абсолютно різних причин.

Виникнення цукрового діабету другого типу залежить від нашого харчування.

“Фактори ризику інсулін-незалежного цукрового діабету пов’язані з харчуванням і дуже чітко визначені. Передусім, це зловживання протягом життя рафінованими вуглеводами”, – застерігає Віктор Досенко.

Щоб дізнатись більше про те, що таке цукровий діабет, як він виникає і як вберегти себе від цієї хвороби, дивіться повний відеоматеріал за посиланням нижче або читайте його текстову версію за цим лінком.

Смачно їсти – наближатися до цукрового діабету