Роман Скрипін. Інтернет-медіа проти традиційних ЗМІ.

Роман Скрипін про інтернет-медіа

Роман Скрипін. Я повторюю постійно, що ми в унікальній ситуації, коли ти виходиш на медійний ринок з унікальною пропозицією, для тебе поле чисте, в тебе конкуренції немає. Просто немає. Якщо ви відходите вбік від уставленої схеми, як працюють українські медіа – великі затрати, великі офіси, якщо газета, то кольорова, 16 шпальт має бути.

Наталія Федоришин. Заради чого існують інформаційні блоки – треба якихось «хлеба и зрелищ» давати, якесь телешоу купувати, серіали і т.д. і т.п?

Роман Скрипін. Якщо ви виходите з цього поля класичного телебачення, радіо і друкованої преси, ви опиняєтесь в зовсім іншій площині. В Україні це чиста площина і тут все залежить від того, що ви даєте конкретній аудиторії, з якою ви працюєте. Більше нічого вам не заважає, тому що для інтернет-медіа жорсткіші умови, тому що все вимірюється моментально, ви бачите статистику онлайн. Скільки до вас прийшло, скільки пішло, скільки дивиться, яка у вас цитованість. Зрештою, скільки глядачів на YouTube вас подивилося або на Фейсбуці і так далі. Ви бачите, скільки у вас підписників на Фейсбуці, в Твітері та інших соціальних мережах, весь матеріал є досяжний. Це не як на телеканалі маркетолог, якого начальник питає: «Тепер розкажи мені, будь ласка, чому у нас було просідання». Маркетолог собі придумує і каже: «Знаєте, там футбол був», наприклад, або якісь серіали, вони починають змагатися. Там починаються фантазії на довільні теми, бо всі цифри приходять з запізненням.

Наталія Федоришин. Мало того, фантазії – це однозначно. Я пам’ятаю ці рекламні агентства, як вони з цими рейтингами маніпулюють, от так викручують, це погоджуюсь.

Роман Скрипін. І тут чисте поле, що хочеш, те й твори. Мало того, ти можеш встановлювати правила з колегами, які з’являються більше в інтернет-медіа, у них абсолютно різна  якість, різний рівень, різні технічні можливості. Як приклад, взяти «Міс Кеті», «Містер Макс» – це YouTube канали, які найбільше заробляють в Україні. Це, взагалі, аматорське відео.

Наталія Федоришин. Там, де з дітьми?

Роман Скрипін. Я це дивитися не можу, я не аудиторія, але після тривалих експериментів автори проекту знайшли золоту жилу, на якій вони тепер живуть і працюють. Ясна річ, що там з’являється і  Product placement, і компанії з продажу іграшок, ясно, що це теж прибуток. Це той приклад, коли вони знайшли свою  дуже велику російськомовну не політичну аудиторію. Це один з наявних прикладів, як люди самотужки, без величезних інвестицій зробили своє медіа, на якому вони фактично заробляють. Воно самодостатньо в українських реаліях.