Леся Василенко про пільги на міжміський проїзд для ветеранів та учасників АТО

Якщо ви маєте статус учасника бойових дій чи інваліда війни, вам передбачене право на безкоштовне користування міжміським транспортом. Це можуть бути потяги, автобуси та літаки, принаймні, так написано у законі. Проте, до авіакас можете навіть не звертатися, тому що відповідних договорів з авіакомпаніями, які здійснюють внутрішні перельоти, органи державної влади та місцевого самоврядування не заключали.

Давайте тепер розглянемо права на використання потягів, автоперевізників, автобусних маршрутів, маршрутних таксі, які здійснюють міжміські маршрути. Якщо ви бажаєте скористатися тим чи іншим транспортом, вам потрібно з собою мати посвідчення учасника бойових дій і талони. Коли ви отримуєте посвідчення учасника бойових дій до нього вам видають лист з талонами. Цей лист ви зберігаєте протягом усього життя, адже він уже не оновлюється. Прийшовши до залізничних кас, ви показуєте своє посвідчення і талон. Талон відривається на безкоштовний проїзд один раз на два роки, якщо ви учасник бойових дій. Якщо ви інвалід першої чи другої групи, то скористатися таким талоном ви маєте право один раз на рік. Ще може відриватися інший талон на п’ятдесяти відсоткову знижку один раз на рік, якщо ви учасник бойових дій.

Якщо ви прямуєте сполученням потягів, у вас відривають талон, видають квиток, ви сідаєте в потяг і їдете до пункту вашого призначення. Якщо це стосується автобусного перевезення, то тут існують нюанси. Ви також приходите зі своїм посвідченням, талонами, проте, вам потрібно буде сплатити автобусний збір. Ця сума незначна – дві-п’ять гривень, залежно від автостанції чи компанії автоперевізника. На жаль, на сьогоднішній день пільг, які дозволяли б звільнити людей від автобусного збору, немає. Такі законопроекти зареєстровані, але вони неприйняті. Хоча повну вартість квитка ви не будете сплачувати, та оцей невеличкий відсоток, вам доведеться сплатити.