Костянтин Косяченко: “Здорова людина – дуже вигідна для держави”

За яких умов можлива справжня медична реформа? Чому здорова людина – запорука успіху держави? На ці питання відповідає президент ГС “Українське агентство з оцінки технологій охорони здоров’я” Костянтин Косяченко

Повне обговорення: https://www.youtube.com/watch?v=kKEtCgK3NU0

К.К. Я вважаю, що в Україні можлива реформа, якщо буде займатися кожен день цією реформою одна з перших осіб – або президент, або прем’єр-міністр. Кожен день просипатись, як колись говорив один з відомих політичних діячів: «Що я зробив для медичної реформи?». Тому що ми один раз намагалися порахувати, скільки коштує життя людини і скільки держава тратить на неї, скільки вона приносить державі. То, якщо це зміряти, скільки держава тратить на охорону здоров’я, на навчання і так далі, то людина приносить користь ВВП держави десь приблизно в три рази більше, ніж на неї витрачається коштів всього суспільства. Це таку ми методику собі зробили. Якщо людина здорова, якщо вона працює, вона приносить державі набагато більше користі, ніж держава на неї витрачає.

К.О. А в країнах з хорошою медициною, там так само?

К.К. Так і є, тому треба зрозуміти, що здорова людина, у якої якість життя після лікування хороше, вона виліковується, не наступає інвалідизація, дуже вигідно для держави. Тому будуть лікарі, націлені на результат, якщо це буде запроваджено. Якщо стосуватись медичного страхування, це одне з джерел, яке може додатково забезпечити фінансування. Але у нас держава ще жодного разу не сказала, і думаю, страхові компанії, коли з’являться, вони скажуть, вони повинні сказати: «Скажіть мені, на якому ми знаходимось світі, як сказав Петро Іванович, чи є у нас достовірна статистика, які інструменти використовуються для того, щоб рахувати вартість послуги, вартість лікарського засобу, чи використовуються нові технології, чи використовуються застарілі технології, що треба міняти?» Тому, щоб відбулася реформа запровадження медичного страхування, спочатку треба зробити правильний зріз, довідатись, що у нас відбувається і потім по пріоритетах рухатися.